Japandi, czyli japoński minimalizm i skandynawska funkcjonalność w polskich wnętrzach!

Japandi, czyli japoński minimalizm i skandynawska funkcjonalność w polskich wnętrzach!

Naturalne i proste wnętrza przyciągają do siebie coraz większą ilość entuzjastów. w dzisiejszych czasach, kiedy to tempo i ilość zobowiązań ciągle rośnie i przyśpiesza warto wracać do wnętrz, w których po całodniowym zgiełku znajdzie się chwila relaksu i odprężenia. Tworząc każde wnętrze trzeba pamiętać zarówno o jego ergonomii i funkcjonalności, ale także o aby sprzyjało ono wypoczynkowi. Styl Japandi, czyli japoński minimalizm i skandynawska funkcjonalność w polskich wnętrzach to połączenie kultury dalekiego wschodu, czyli japońskiego minimalizmu.  Z cechami północy, czyli skandynawskiego designu wnętrz. Jest to efektowne połączenie prostoty, funkcjonalności oraz naturalnych materiałów, które tworzą kojące, eleganckie i minimalistyczne wnętrza.

 

Styl japnadi we wnętrzach możemy rozpoznać następująco.

  • Minimalistyczne wnętrza to podstawowa zasada stylu Japandi. Ograniczenie ilości przedmiotów i elementów dekoracyjnych w przestrzeniach mieszkalnych. Pomieszczenia są urządzone w sposób funkcjonalny, bez zbędnych dodatków, czy akcesoriów. Do takich wnętrz świetnie sprawdzą się fronty drewniane. O wąskim prostym ramiaku.
  • Naturalne materiały  w stylu Japandi przewagę mają naturalne materiały, takie jak drewno, bambus, rattan czy len. Te materiały dodają ciepła i przytulności wnętrzom, tworząc harmonijną atmosferę.
  • Neutralna paleta kolorów. Kolory stosowane we wnętrzach Japandi są zazwyczaj stonowane i neutralne, takie jak biel, szarość, beż czy brąz. To pomaga utrzymać spokojną atmosferę.
  • Prosta forma i linie. Meble i akcesoria w stylu Japandi charakteryzują się prostymi formami i czystymi liniami. Minimalistyczne wzornictwo sprzyja zachowaniu spójności wizualnej i estetyki.
  • Zrównoważony design. Styl Japandi promuje zrównoważone podejście do designu, co oznacza dbałość o ekologię i wybór trwałych, wysokiej jakości materiałów.
  • Akcent na tekstury. Tekstury odgrywają ważną rolę we wnętrzach Japandi, dodając głębi i zainteresowania wizualnego. Można zastosować np. naturalne tkaniny, jak len czy wełna, oraz matowe wykończenia.

Styl Japandi to idealne połączenie estetyki i funkcjonalności, które tworzy spokojne i przyjemne wnętrza do mieszkania.

 

Znajdź nas na instragramie

instagram zdjęcie 1
instagram zdjęcie 2
instagram zdjęcie 3
instagram zdjęcie 4