Na co warto zwrócić uwagę projektując, aranżując biuro ? Lamele fornirowane

Realizując meble, czy fronty dla naszych Klientów ważnym elementem jest aranżacja wnętrza. Tutaj lamele fornirowane, które idealnie dopełniają i ocieplają surowe biuro. Lamele fornirowane to uzupełnienie wnętrza, nie tylko wizualne, ale również poprawiające komfort pracy pracowników, a sam Klient ma poczcie wysokiego standardu oferowanych usług.

Ale jak to? Co ma wspólnego projekt biura z odczuciami Klienta dotyczącymi jakości oferowanych usług ? Na co warto zwrócić uwagę projektując, aranżując biuro ?

Streszczając artykuł pochodzący z ’  Wood and Human Health’ dowiedzieć się można, że na nasz komfort życia ma wpływ wiele czynników. Układ współczulny, to pewnego rodzaju centrala, która kieruje w naszym organizmie za jego mobilizację, utrzymanie homeostazy, czyli tego, że czujemy się dobrze. Dodatkowo, układ współczulny reguluje, zwiększa lub zmniejsza ciśnienie krwi i szybkość pracy serca. Hamuje również trawienie (gdy się boimy, jesteśmy zakochani to nie czujemy głodu, prawda?), zarządza ponadto szeregiem funkcji pozwalających na radzenie sobie z bezpośrednimi zagrożeniami.

Badanie przeprowadzone przez Dawida Fell’a polegało na obserwacji parametrów zdrowotnych studentów podzielonych na dwie grupy, przebywających w pomieszczeniach z materiałów drewnianych oraz syntetycznych .

Drewno krzepi i wycisza
Podczas trwania eksperymentu monitorowano pracę serca (EKG) oraz reakcję pscychogalwaniczną (GSR), która świadczy o przeżywaniu emocji, jest także wykorzystywana w pracy wykrywacza kłamstw, czyli wariografu.
Badanie podzielono na trzy fazy: bazową, testową oraz spoczynkową. W pierwszej studenci pozostali pojedynczo zamknięci w biurze na 10 minut. W trakcie trwania tej części eksperymentu podmioty czuły stres związany ze zbliżającą się fazą testową. Polegał on na słuchaniu matematycznych zadań. W tym czasie poziom stresu wzrósł do wysokiego poziomu. Na etapie odpoczynku studenci znów zostali zostawieni sami sobie w biurze. Wówczas zauważono, że poziom aktywności układu współczulnego (a tym samym wskaźniki EKG i GSR) był niższy w pokoju wyposażonym w drewniane elementy, obserwacja dotyczyła wszystkich badanych.
I co z tego wynika?
Badania te pokazują, że obecność naturalnego drewna w naszej przestrzeni ma kojący wpływ na zdrowie, także w trakcie rekonwalescencji, czy izolacji spowodowanej czynnikami zewnętrznymi (wszyscy pamiętamy kwarantannę).
Korzyści wynikające z przebywania w pomieszczeniach wykończonych drewnem:
– mniejsza percepcja bólu,
– szybszy powrót do zdrowia,
– mniej zgłaszanych chorób,
– mniej zwolnień lekarskich,
– większa uwaga,
– większa kreatywność,
– mniejsza agresja,
– lepsze relacje międzyludzkie.
Jakie to zatem ma przełożenie na budownictwo drewniane?
Niebagatelne, krążące od lat frazesy o ekologicznych domach z drewna zyskały naukowe uzasadnienie.  Taki sam schemat dotyczy wykończenia wnętrz. W tym wypadku omawiamy biuro. Które, dzięki zastosowaniu elementów drewnianych wpływa kojąco zarówno na Pracowników jak i Klientów.
Wyobrażacie sobie jak wyglądałoby to biuro, gdybyśmy zamiast elementów fornirowanych zastosowali płytę w kolorze czarnym ? …

 

Znajdź nas na instragramie

instagram zdjęcie 1
instagram zdjęcie 2
instagram zdjęcie 3
instagram zdjęcie 4